איך תיערכו לקרוז ומה לוקחים להפלגה?(כותרת ראשית).

הפלגה היא הדרכים הקסומים לבלות חופשה עם חברים, בני זוג או משפחה על פני הים. במקום לטוס ליעד, אפשר לבלות בכיף על פני המים, ולרדת ביעדים מובחרים שמתכננים מראש. הפלגות לאירופה או לכל מקום אחר בעולם הן חלום: הן יוקרתיות, ומעניקות אווירה וחוויה של פעם בחיים. מתלבטים איך להיערך? עידו פישמן מדריך מקצועי הכין בעבורכם כמה טיפים. 

הטיפים של עידו פישמן מדריך מקצועי לקראת קרוז 

מכיוון שמדובר בטיול ייחודי, צריך להיערך לוגיסטית לקראתו. מעבר לאריזה הרגילה במזוודה, צריך גם להיערך לעוד כמה דברים מראש. למשל: איפה ממוקם החדר על האונייה? האם המחיר כולל ביטוח, סיורים על החוף, אוכל ועוד? 

• עניינים טכניים: חשוב שיהיה לכם דרכון בתוקף 6 חודשים לפחות לפני השייט, בדומה לכל נסיעה אחרת לחו"ל. אם צריך ויזה לאחד היעדים, אנא התארגנו בהתאם. חשוב שיהיה לכם ביטוח שכולל גם שהייה על הים, שמביאה מחלות וסיכונים אחרים. בררו אם יש אינטרנט ושירותי טלפון סלולארי על האנייה. 

• בחירת החדר: השיקול הוא כמות האנשים, כל אדם וגודל חדר מעלה את המחיר, וגם כיוון החדר משנה. ככל שהחדר במקום גבוה יותר, וקרוב יותר לאטרקציות על הספינה כך יעלה יותר. כדאי שתהיה לכם מרפסת וגם חלונות, גם כדי להכניס אווירה למקרה שיש לכם בחילה וגם כי הנוף יפה יותר. בכל מקרה זול זה לא יהיה. 

• הרגשה פיזית: קחו בחשבון שיתכן שלא יהיה לכם פשוט על הים. סחרחורת ובחילה הם רק חלק מהתופעות בהנחה ואתם לא ימאים מקצועיים. חשוב להיוועץ עם הרופא לקראת הנסיעה ולהיערך עם תכשירים, תרופות ותשמישים. זה נכון במיוחד לקשישים, חולים או נשים בהריון. 

• בילויים: חשוב לארוז היטב בגדים שמתאימים לים, לבילוי "כמו על האדמה" וגם לשינה. כלומר אריזה משולשת שכוללת את הכול. חשוב מאד לקחת בחשבון אם יש או אין כביסה על הקרוז. לרוב יש. זה די דומה לבית מלון, רק על המים. בנוסף, הביאו כסף בהתאם למטבע הנדרש וכסף לבזבוזים. אפשר לערוך קניות על המים! 

אם אתם רוצים להתלוות למדריך מושלם לקרוזים, קראו כאן אודות עידו פישמן וצרו קשר! 

אודות עידו פישמן

נעים מאוד, עידו פישמן

בן 61 מומחה בטיולים למזרח הרחוק

מגיל 21 אני מטייל במזרח הרחוק ועדיין לא נמאס לי.

ב-25 השנים האחרונות אני מלווה קבוצות בעיקר במזרח הרחוק.

כדאי לכם לשוחח איתי לפני שאתם טסים ולא תתחרטו.

פרטיי יצירת קשר

כתובת העסק - יונה 2 באר שבע
טלפון החברה - 074-7453388