5 טיפים להפלגה שאתם חייבים לדעת

עומדים בפני הפלגת נופש? מעולה! זהו חלום של ישראלים רבים שרוצים לנסוע לחו"ל בדרך מפנקת ולא שגרתית. זה לא רק מלון על המים, זה ממש עיר קטנה, עם כל המשתמע מכך. בשל כך, אם אתם מעוניינים בחופשה חלומית, הפלגות לים התיכון למשל הדבר המדהים ביותר שתוכלו לעשות לעצמכם.

מתלבטים? הנה כמה רעיונות איך להתארגן לקראת נסיעה: 

טיפים לקראת הפלגה 

• בגדים: חשוב להביא בגדים לשייט כאילו אתם במטוס, בים ובבריכה. כלומר כל מה שתעשו, או הרוב לפחות יהיה על גבי הספינה. בשל כך, צריך בגדים לשינה, בגדים לרחצה, בגדים לחולין ובגדי יציאה למסעדה או לפאב של הסיפון. בנוסף, חשוב להיות "חכם בשמש". 

• אריזה: קודם כל הביאו אתכם את כל המסמכים והניירת החשובה, כמו למשל – תרופות, ביטוח המתאים לשהות על הים, דרכון ועוד. מבחינת אריזה, מומלץ להפריד בין הכבודה הרגילה, למשל בגדים, לבין דברים שצריך להראות מיידית על גבי הספינה, כמו דרכון או כסף. הסיבה היא שאת הכבודה מביאים מהמטוס משדה התעופה, ויתכן ויחלפו כמה שעות עד שהספינה תזוז עם הכבודה שלכם לעבר היעד, בעוד אתם "מתייבשים" בחדר בלי ארנק. 

• בדקו מראש את כל מה שקשור לתזונה. לא רק אם כשר לא כשר, אלא גם את עניין האוכל הבריאותי, צמחוני וכמובן טבעוני, או אוכל של אנשים עם בעיות בריאות, צרכים מיוחדים או אלרגיות. חשוב לבדוק כל זאת מראש.

• אם אתם נוסעים למקום עם יעד, מומלץ שהטיול יעשה ביחד עם מדריך. לדוגמה עידו פישמן הפלגות בשילוב הדרכה

• בדקו אם יש בספינה כל מה שאתם צריכים: שירותי טלפון, אינטרנט, משיכת כסף וכולי. חשוב בכל מקרה להבין כמה שיותר כסף מדויק למטרה שלכם, אפשר לבדוק זאת באמצעות בירור עם עידו פישמן, או חברת הנסיעה. לא לשכוח להביא 15% לטיפים. 

חשוב לזכור כי אם אתם צריכים לבטל את ההפלגה, תקבלו את הכסף במלואו בחזרה לרוב רק 70 יום ומעלה. אם זה יהיה פחות, לאט לאט הכסף ילך ויצטמק. בדקו את החוזה שלכם היטב. רוצים לדעת אודות עידו פישמן ואפשרויות ההפלגה שלכם? אל תהססו ליצור קשר! 

אודות עידו פישמן

נעים מאוד, עידו פישמן

בן 61 מומחה בטיולים למזרח הרחוק

מגיל 21 אני מטייל במזרח הרחוק ועדיין לא נמאס לי.

ב-25 השנים האחרונות אני מלווה קבוצות בעיקר במזרח הרחוק.

כדאי לכם לשוחח איתי לפני שאתם טסים ולא תתחרטו.

פרטיי יצירת קשר

כתובת העסק - יונה 2 באר שבע
טלפון החברה - 074-7453388