מה כדאי לאכול וממה להזהר במזרח הרחוק

טיול למזרח הרחוק בפרט או למקומות מעניינים ושונים בעולם בכלל, יכול להיות חוויה קולינארית מסעירה. לא עוד פסטה ופיצה, אלא אוכל מהמזרח הרחוק – טרי, אמיתי, איכותי – כמו שצריך. זוהי אחת הדרכים הטובות ביותר לחוות את הטיול שלכם, וכמובן להתוודע לתרבות המקומית. טיול מאורגן במזרח הרחוק כולל הרבה מאד אוכל רחוב, ולפני שאתם נוסעים לאחד הטיולים האלו – חשוב שתקראו את הטיפים הבאים.

מה חשוב לקחת בחשבון לפני שאוכלים במזרח הרחוק ברחוב?

אוכל רוב במזרח הרחוק מבושל ברחוב, כשמו, אבל הוא בדרך כלל טוב, נקי ומפוקח יותר מהאוכל שתקנו בסופר מרקטים באותן מדינות. "כן, זה נשמע מוזר", אומר עידו פישמן, מנהל עידו פישמן טורס, "אבל האוכל ברחוב עומד למבחן של מליוני אנשים ביום, גם כי ישנה תחרות רבה,. אוכל לא טוב לא ישרוד". הסיבה העיקרית לכך היא שהאוכל ברחוב במזרח הרחוק הוא טרי, לעיתים אף חי, לפני שמכינים אותו לסועד. בניגוד לסופר מרקט במערב בו רוב האוכל מעובד, קפוא או חתוך. 

מה לאכול ולא לאכול במזרח

הכמות מסבירה את עצמה – איפה שיש הרבה אנשים (במיוחד מקומיים) – זה כנראה טוב 

בחרו את החלקים שאתם רוצים לאכול, ואל תתנו לרוכל לבחור עבורכם

איכלו אוכל WELL DONE, כדי שאם היו שם חיידקים, החום יהרוג אותם

איכלו אוכל שהכינו מוכלם ולא מהמקרר / ממטבח אחורי

למי שיש בטן רגישה, עדיף לאכול אוכל צמחוני ולא עם חלבון מהחי שהוא בדרך כלל "מזיק" יותר. במיוחד הימנעו מביצים! 

מפחדים לעשות את זה לבד? בשביל זה יש את עידו פישמן. פישמן מטייל במזרח כבר 20 שנה, והיה שם מאות פעמים. הוא מכיר כל דוכן, כל פינה וכל כפר / עיר נידחים ביותר. אם אתם נוסעים איתו לטיול מאורגן –אתם יכולים להיות רגועים שהאוכל איכותי, נקי וטרי.  כדי לדעת עוד אודות עידו פישמן טיולים מאורגנים – היכנסו לאתר שלנו, לפייסבוק או לבלוגים שלנו ותמצאו עוד מידע אודות כל הטיולים שאנחנו מוציאים בהצלחה רבה כבר מעל לשני עשורים! 

אודות עידו פישמן

נעים מאוד, עידו פישמן

בן 61 מומחה בטיולים למזרח הרחוק

מגיל 21 אני מטייל במזרח הרחוק ועדיין לא נמאס לי.

ב-25 השנים האחרונות אני מלווה קבוצות בעיקר במזרח הרחוק.

כדאי לכם לשוחח איתי לפני שאתם טסים ולא תתחרטו.

פרטיי יצירת קשר

כתובת העסק - יונה 2 באר שבע
טלפון החברה - 074-7453388