קולינריה בקמבודיה

לאכול קצת בקמבודיה – הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות. כולנו מכירים את האוכל הסיני או היפני, שניים מהמטבחים האהובים ביותר בעולם, שעברו "הנדסה גנטית" כדי להתחנף למערביים, והיפני במיוחד גם הושפע בחזרה מהמערב. המטבח התאילנדי מוכר גם הוא בגרסה "לבנה" שלו, אבל המטבח הקמבודי עוד לא הפך לטרנדי כמו זה הוייאטנמי.   לכן אם אתם רוצים אוכל אסייתי מצד אחד ברמה גבוהה, מצד שני איכותי מאד ומיוחד, מצד שלישי משהו שאתם לא מכירים, באמת, קולינריה בקמבודיה היא בדיוק מה שאתם צריכים. 

מעמד האוכל בקמבודיה – מיוחד מאד

בניגוד לשאר מדינות אסיה המוזכרות לעיל, אוכל בקמבודיה הוא גם מקודש, ולא רק מחייה או עניין תרבותי. כלומר, אוכל נחשב למתנה רומנטית, או לגילוי אהבה. לדוגמה, בקמבודיה אסור להתנתק או להחזיק ידיים. לא בין זוגות וגם לא בתוך המשפחה. לכן, אם מאכילים זה את זה, מראים שאוהבים. 

מה אוכלים בקמבודיה?

עידו פישמן מדריך טיולים מתאר מעמד מיוחד מאד של אוכל במדינה. אורז, כמובן, הוא הדבר החשוב ביותר, בדומה למדינות אסיה האחרות. אבל בניגוד אליהן, האוכל מאד פראי. לדוגמה, אוכלים עקרבים או טרנטולות שצדים בידיים, או אפילו חלות דבש! הברכה הפופולארית ביותר בקמבודיה היא "האם כבר אכלתם אורז היום?". המצרכים הפופולאריים ביותר לצד האורז הם: בצל ירוק, Prahok שהוא משחת סויה מותססת (עבור מערביים הטעם לפעמים קשה מנשוא), מרק דגים, למון גראס ותבלינים מקומיים. בדומה לסינים (אך בשונה בטעמים), הקמבודים אוכלים הרבה מרקים, לרבות לארוחת הבוקר. 

טיול מאורגן לקמבודיה יחשוף אתכם למצרכים ומאכלים כמו הדברים הבאים שעלולים להיתפס מוזרים עבור ישראלים רבים: 

• דגים מקומיים – למשל דג אפוי בלמון גראס וקוקוס עם עלי בננה

• דייסת אורז 

• צינור במבוק ממולא באורז 

• פירות 

• שיפודי בשר (וגם דברים "מוזרים" לרבות חרקים, במיוחד עכבישים, צרצרים וחגבים 

עידו פישמן מדריך טיולים יקח אתכם לחוויה קולינארית שאתם לא מכירים! התקשרו כבר היום כדי לקבוע את הנסיעה הקרובה שלכם וקראו אודות עידו פישמן באתר, כדי להתרשם מהניסיון, הידע וההיכרות של עידו פישמן עם הקולינאריה הקמבודית הייחודית. 

אודות עידו פישמן

נעים מאוד, עידו פישמן

בן 61 מומחה בטיולים למזרח הרחוק

מגיל 21 אני מטייל במזרח הרחוק ועדיין לא נמאס לי.

ב-25 השנים האחרונות אני מלווה קבוצות בעיקר במזרח הרחוק.

כדאי לכם לשוחח איתי לפני שאתם טסים ולא תתחרטו.

פרטיי יצירת קשר

כתובת העסק - יונה 2 באר שבע
טלפון החברה - 074-7453388