קולינריה בתאילנד(כותרת ראשית)

אם אתם מעוניינים באוכל טוב, תאילנד היא מקום מושלם עבורכם. טיול מאורגן לתאילנד יביא אתכם קרוב לאחד המטבחים הטובים בעולם, ובאסיה בפרט. אם אתם רוצים אוכל חריף, טיול שלא תשכחו עם מנות צבעוניות, שמחות ומעניינות – תאילנד זה המקום! 

מה אוכלים בתאילנד?

קודם כל חשוב רגע לדבר על ניקיון והיגיינה. ככל שהאוכל עמוס יותר במבקרים ברחוב, כך אפשר להסיק 2 דברים: (1) זה נקי והמקומיים אוכלים בו (2) הוא טעים כי אחרת אלפי המתחרים שלו היו סוגרים אותו. עידו פישמן מדריך טיולים אומר כי בגדול עדיף לאכול דברים כמו ירקות או טופו, הסיכוי שזה מלוכלך הוא אפסי, לעומת בשר, פירות ים או דגים. 

בנוסף, אוכל הרחוב בתאילנד זהה לאוכל במסעדת גורמה בתאילנד, אם משווים מנה זהה למנה. כלומר, פאד תאי מסוים ברחוב יהיה באותה רמה כמו תאומו הזהה במסעדה. אין כאן הבדל בין אוכל גורמה לאוכל עממי, בניגוד לאירופה, למשל. 

1. בשוק תוכלו לאכול את כל הדברים "המוזרים", מחרקים, דרך אוכל חי ועד סלט פפאיה חי. לרוב מדובר באוכל חריף מאד וטרי מאד, גם כדי להתמודד עם החיידקים וגם כדי להתמודד עם חום ולחות. בתאילנד הדגים ופירות הים, לצד דברים מוזרים יותר, רווחים מאד בשוק. 

2. ברחוב תוכלו לקבל אוכל חמוץ, חריף ומהביל עם הרבה טעמים אגרסיביים כפי שלא אכלתם מעולם. זה לא דומה לאוכל התאילנדי שיש בישראל או במערב. זה הדבר עצמו. תוכלו לקבל הרבה מאד מאכלים על האש, מסרטים ועוף, דרך ירקות ומנות נודלס וירקות עם אורז.

3. במסעדות תוכלו לקבל מנות בטעמים דומים, או מרקים, כשהאיכות כאמור נשמרת, אבל במסעדה הרבה יותר קשה לדעת אם זה טוב או לא, בניגוד לרחוב שזה ברור: יש אנשים זה טוב, אין אנשים זה לא טוב. מאד פשוט. 

אודות עידו פישמן

עידו פישמן הוא מדריך טיולים שמתמחה במזרח הרחוק. בעשרים השנים האחרונות הוא היה שם מאות פעמים, ולכן הוא מכיר את כל מה שצריך לדעת אודות קולינריה במזרח הרחוק, תאילנד במיוחד, וכל פינה בכל רחוב, שוק או מסעדה. אם אתם רוצים לאכול טוב, שונה ומקומי – נסיעה עם פישמן לתאילנד היא הדבר. 

אודות עידו פישמן

נעים מאוד, עידו פישמן

בן 61 מומחה בטיולים למזרח הרחוק

מגיל 21 אני מטייל במזרח הרחוק ועדיין לא נמאס לי.

ב-25 השנים האחרונות אני מלווה קבוצות בעיקר במזרח הרחוק.

כדאי לכם לשוחח איתי לפני שאתם טסים ולא תתחרטו.

פרטיי יצירת קשר

כתובת העסק - יונה 2 באר שבע
טלפון החברה - 074-7453388